ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4366057
*
nr 436 6057
Spegel
slipat glas, höjd: 78
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2006
kl 17:47:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 15:36:01
1
100 kr
30/10 15:10:11
2
Vinnande bud
30/10 17:18:39
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 436 6057
Spegel
slipat glas, höjd: 78
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 15:36:01 | 1 | 100 kr |
| 30/10 15:10:11 | 2 | Vinnande bud |
| 30/10 17:18:39 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



